طبق گزارش منتشر شده از کره جنوبی، آیفون بعدی با روکش ساخته شده از فلز مایع وارد بازار خواهد شد. سایت ETNews علاوه بر این خبر، تاریخ انتشار آیفون بعدی را ژوئن 2012 (خرداد/تیر 1391) بیان کرده است.

iphone 5

ETNews اعلام کرده است که "فلز مایع" جایگزین روکش شیشه ای که در آیفون 4S استفاده شده است، می شود که این باعث سبکتر شدن، باریکتر شدن و مقاومتر شدن آن خواهد شد.

درست است که این خبر خیلی واقعی به نظر نمی رسد ولی در گذشته کمپانی اپل علاقه خود را برای انجام چنین کاری بیان کرده بود. همچنین در آگوست سال 2010، یک قرارداد بین اپل و کمپانی Liquidmetal Technologies بسته شد که خلاصه این قرارداد آن، استفاده کردن از محصولات آن کمپانی در محصولات اپل بود. با این وجود می توان کمی به صحت داشتن این شایعه امیدوار بود.

حالا وقت گفتن از بدنه ی گلکسی جدید هست.سایت ETNews اعلام کرده که گوشی Samsung Galaxy جدید با بدنه سرامیکی (سفالی) سوم ماه می (14 اردیبهشت) در لندن معرفی خواهد شد. (تاریخی که رسما توسط سامسونگ تائید شده است).

galaxy s III

اما حتما از خودتون میپرسید چطور؟

جنس سرامیکی طوری است که اگر روی زمین بیافتد میشکند[خورد میشود],ولی در واقع اینطور نیست.این بدنه طوری بهینه سازی شده است که موجب مقاومت هر چه بیشتر موبایل در برابر ضربه میشود,علاوه بر آن جنس سرامیکی که در این گوشی به کار رفته است با سرامیک های معمولی و یا سفالی در سقف خانه های شمال ایران به کار میرود قطعا فرق دارد و مواد مقاوم کنند دیگری در خود دارد.

استفاده از این ماده در ساخت بدنه عجیب اما جالب به نظر میرسد.ولی حتما ویژگی های خاص خود را خواهد داشت,که میتواند به ما تجربه استفاد از یک تکنولوژی جدید را بچشاند.