به نظر می‌رسد که تبلت های 7 اینچی 200 دلاری، محبوبیت بالایی در بین مردم پیدا کرده‌اند. زیرا بنا به گفته برخی از فروشندگان، تمامی تبلت های هفت اینچی گوگل یعنی Nexus 7 به طور کامل پیش فروش شده و فروشگاه های معروفی نظیر Walmart، GameStop، Sam’s Club و Office Depot دیگر امکان پذیرش سفارش برای این تبلت را ندارند. این موضوع از آنجا اهمیت می‌یابد که فروش Nexus 7 هنوز به طور رسمی و عمومی آغاز نشده است.

فروشگاه GameStop دو قسمت اول موجودی خود را فروخته است و تا ماه اگوست نیز فروش دوباره این تبلت را آغاز نخواهد کرد. سایر فروشگاه های ذکر شده نیز اعلام کرده‌اند که تمامی موجودی خود را پیش فروش کرده‌اند.

البته به درستی مشخص نیست که هر یک از این فروشگاه‌ها هر بار چه تعداد از این دستگاه را برای پیش فروش عرضه می‌کنند. بر اساس شایعات در مرحله اول حدودا 600,000 دستگاه Nexus 7 تولید شده است که با توجه به قیمت مناسب و امکانات خوب این تبلت، می‌توان انتظار داشت که به زودی تمامی آن‌ها فروخته شوند. حال سوال اصلی اینجاست که آیا گوگل با نیت قبلی تولید تبلت خود را به این میزان کم محدود کرده است تا تمام شدن موجودی فروشگاه‌ها به نوعی تبلیغات برای این دستگاه تبدیل شود یا میزان تقاضای مشتریان را دست کم گرفته است؟

جالب است بدانید که Google Nexus 7 دارای یک پردازنده چهار هسته ای 1.3 گیگاهرتزی و صفحه نمایش 7 اینچی است. همچنین اولین تبلتی است که مجهز به جدیدترین نسخه سیستم عامل اندروید یعنی Jelly Bean خواهد بود.


منبع : Phone Arena