اولین نتایج بنچمارک آیفون 5 و مقایسه آن با ابر قدرت های اندروییدی

همین دیروز بود که در مطلبی از احتمالات پیرامون قدرت پردازشی و گرافیکی آیفون 5 برای شما نوشتیم. حالا اولین نتایج بنچمارک آن هم از راه رسیده‌اند. هر چند درست کردن نتایج غیرواقعی برای بنچمارک تقریباً کار آسانی است ولی به هر حال این نتایج ظاهراً از یک آیفون 5 به دست آمده.

 امتیاز GeekBench به دست آمده برای آیفون 5، عدد 1601 است که می‌تواند یکی از نشانه‌های قدرت چیپ A6 باشد. این امتیاز بیش از دو برابر امتیاز چیپ A5 به کار رفته در آیفون و آیپد های قبلی است و آیفون 5 را بالاتر از ابرقدرت‌های اندرویدی قرار می‌دهد.

 به طور مشخص، فرکانس کاری پردازنده دو هسته‌ای جدید که بر مبنای ARMv7 ساخته شده، 1.02 گیگاهرتز (در برابر 800 مگاهرتز پردازنده آیفون 4S) و رم نیز همانطور که پیش‌بینی می‌شد 1 گیگابایت (در مقابل 512 مگابایت آیفون 4S) است.

 امتیاز GeekBench هیچ یک از اعضای خانواده iOS تا پیش از این از مرز 800 عبور نکرده بود برای همین امتیاز 1601 جهش بزرگی به شمار می‌رود. جالب است بدانید که قوی‌ترین کامپیوتر اپل در سال 2004، به امتیاز 1571 رسیده بود. این خود به تنهایی، پیشرفت سریع تکنولوژی را به ما یادآوری می‌کند. 

در تست مشابه، تگرا 3 چهار هسته‌ای که قلب تپنده نکسوس 7 است، به امتیاز 1591 دست یافته و پردازنده 4 هسته‌ای گلکسی S3 به امتیاز 1560. البته این را در نظر بگیرید که گلکسی S3 برخوردار از رام غیررسمی اندروید 4.1 (جیلی بیلی) با امتیاز 1781 همچنان سرتر از آیفون 5 است.

امتیاز اندروییدی های پیشین

اولین نتایج بنچمارک آیفون 5 و مقایسه آن با ابر قدرت های اندروییدی

امتیاز آی او اس های پیشین

اولین نتایج بنچمارک آیفون 5 و مقایسه آن با ابر قدرت های اندروییدی