آغاز تولید انبوه آیپد مینی در آسیا

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که یکی از تامین کنندگان آسیایی محصولات اپل تولید انبوه iPad mini را آغاز کرده است. علاوه بر این دو منبع مجزا خبر می دهند که آیپد مینی (چیزی که فعلا به عنوان نام این محصول انتخاب شده) احتمالا به نمایشگر 7.85 اینچی مجهز بوده و البته رزولوشن پایین تری نسبت به آیپد فعلی خواهد داشت.

 وال استریت ژورنال می گوید صفحه نمایش این محصول توسط شرکت کره ای LG Display و شرکت تایوانی AU Optronics تامین می گردد. به نظر می رسد با اندازه فیزیکی کوچک تر و رزولوشن پایین تر، اپل به دنبال تولید محصولی است که تا حدی بتواند با حریفان خوش قیمتی همچون کیندل فایر و نکسوس 7 به رقابت برخیزد.

 البته داستان های امروز آیپد مینی به همین جا ختم نمی شوند. وبلاگ ژاپنی ماکوتاکارا از آغاز تولید آیپد مینی توسط کارخانه فاکسکان در برزیل خبر می دهد و در کنار آن یک سایت اکراینی تصاویر احتمالی جدیدی از این محصول منتشر کرده است.

آغاز تولید انبوه آیپد مینی در آسیا

اگر کمی به عکس بالا دقت کنید، می بینید که: ۱- در محل قرارگیری آنتن وای فای از روکش پلاستیکی استفاده شده. ۲- محل اتصال شارژر در پایین است. ۳- در این مدل هم از نانو سیم استفاده می شود. ۴- و اولین شواهد از پشتیبانی آیپد مینی از شبکه 3G.

 طبق عکس ها و شایعات منتشره مواد به کار رفته در قاب پشتی این تبلت هم همانند آیفون 5 خواهد بود: آلومینیوم آدونیزه.

 به راستی چرا در حالی که استیو اعتقاد داشت تبلت ۷ اینچی بسیار کوچک است، اپل تصمیم دارد آیپد کوچکتری را تولید کند؟ دو دلیل مهم را می توان ورود به بازارهای انحصاری تبلت های کوچک تولیدکنندگان اندرویدی و قیمت تمام شده پایین تر برای رقابت با ارزان قیمت های بازار دانست.

 البته طبق معمول اپل تا کنون هیچ یک از شایعات منتشره درباره اندازه، شکل و طراحی آیپد مینی را تایید یا رد نکرده است. هرچند که آسیاب تولید شایعه هیچ گاه از حرکت باز نمی ایستد و حتی تاریخ دقیق معرفی این محصول را هم اعلام می کند: ۱۷ اکتبر (۲۶ مهر).